GPI4TIC10DFV
GPI4TIC10DFV
Part Number: GPI4TIC10DFV
Product Classification: Gate Drivers
Manufacturer: GaNPower
Description: IC GaN Power 650V 10A DFN6x8
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Input Type Non-Inverting
  • Driven Configuration Low-Side
  • Channel Type Single
  • Number of Drivers 1
  • Voltage - Supply 3V ~ 8V