GMT10CG331J50NT4
GMT10CG331J50NT4
Part Number: GMT10CG331J50NT4
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Cal-Chip Electronics, Inc.
Description: CAP0603 COG 330PF 5% 50V AEC
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Failure Rate -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Ratings AEC-Q200
  • Voltage - Rated 50V
  • Capacitance 330 pF
  • Lead Spacing -
  • Package / Case 0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Applications Automotive
  • Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
  • Height - Seated (Max) 0.034" (0.87mm)