GKG30086-05
GKG30086-05
Part Number: GKG30086-05
Product Classification: Trimmers, Variable Capacitors
Manufacturer: EW Electronics
Description: CAP TRIM 6.5-30PF 100V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
  • Features General Purpose
  • Mounting Type Surface Mount
  • Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
  • Operating Temperature -25°C ~ 85°C
  • Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
  • Voltage - Rated 100 V
  • Dielectric Material -
  • Adjustment Type Top
  • Q @ Freq 300 @ 1MHz
  • Capacitance Range 6.5 ~ 30pF