GJM1555C1H140FB01D
GJM1555C1H140FB01D
Part Number: GJM1555C1H140FB01D
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Murata Power Solutions Inc.
Description: CAP CER 14PF 50V C0G/NP0 0402
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Rated 50V
  • Temperature Coefficient C0G, NP0
  • Capacitance 14 pF