GEN4-RP2350-43CT
GEN4-RP2350-43CT
Part Number: GEN4-RP2350-43CT
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
Description: 4.3", 800X480 PIXELS, SLIM INTEL
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Background Color -
  • Display Mode Transmissive
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED
  • Viewing Area -
  • Touchscreen Capacitive
  • Dot Pixels 800 x 480 (WVGA)
  • Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
  • Dot Pitch 0.19mm W x 0.18mm H