GEN4-RP2350-32
GEN4-RP2350-32
Part Number: GEN4-RP2350-32
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: 4D Systems Pty Ltd
Description: 3.2", 240X320 PIXELS, SLIM INTEL
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Background Color -
  • Display Mode Transmissive
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED
  • Dot Pixels 320 x 240 (QVGA)
  • Viewing Area -
  • Dot Pitch 0.20mm W x 0.20mm H
  • Touchscreen Non-Touch
  • Diagonal Screen Size 3.2" (81.28mm)