G9232M12BPLB1-7
G9232M12BPLB1-7
Part Number: G9232M12BPLB1-7
Product Classification: DC Brushless Fans (BLDC)
Manufacturer: Pelonis Technologies
Description: FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Bearing Type Ball
  • Fan Type Tubeaxial
  • Termination 2 Wire Leads
  • Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
  • Approval Agency CE, cUL, UL
  • Width 32.00mm
  • Voltage - Rated 12VDC
  • Power (Watts) 2.52 W
  • Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
  • RPM 2900 RPM
  • Noise 35.3dB(A)
  • Air Flow 60.3 CFM (1.71m³/min)
  • Static Pressure 0.220 in H2O (54.7 Pa)