G4OAC24A
G4OAC24A
Part Number: G4OAC24A
Product Classification: I/O Relay Modules
Manufacturer: Opto 22
Description: G4 AC OUTPUT 24-280 VAC, 24 VDC
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Current - Output 3A
  • Current - Input 18 mA
  • Voltage - Output 120VAC
  • Type AC Output Module
  • Voltage - Input 24VDC