G1232X48BPLB2
G1232X48BPLB2
Part Number: G1232X48BPLB2
Product Classification: DC Brushless Fans (BLDC)
Manufacturer: Pelonis Technologies
Description: FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Bearing Type Ball
  • Fan Type Tubeaxial
  • Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
  • Approval Agency CE, cUL, UL
  • Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
  • Width 32.00mm
  • Voltage - Rated 48VDC
  • Termination 3 Wire Leads
  • RPM 3750 RPM
  • Noise 46.7dB(A)
  • Static Pressure 0.510 in H2O (127.0 Pa)
  • Air Flow 117.2 CFM (3.32m³/min)
  • Power (Watts) 6.86 W