FT10MHNR
FT10MHNR
Part Number: FT10MHNR
Product Classification: Fiber Optic Transmitters - Discrete
Manufacturer: Firecomms
Description: XMITTER FIBER OPTIC 650NM
Packaging: Tube
  • Part Status Active
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
  • Current - DC Forward (If) (Max) 80 mA
  • Wavelength 650nm
  • Capacitance 11 pF
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 10 V