FSP500-50ANB
FSP500-50ANB
Part Number: FSP500-50ANB
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVRT 3.3V 500W
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Operating Temperature 0°C ~ 50°C
  • Minimum Load Required -
  • Efficiency 90%
  • Voltage - Output 1 3.3V
  • Current - Output 1 300 mA
  • Voltage - Output 5 -
  • Power (Watts) 500W
  • Standard Number 62368-1
  • Features Standby Output, Universal Input
  • Type ATX
  • Size / Dimension 5.52" L x 5.12" W x 3.39" H (140.2mm x 130.1mm x 86.1mm)