FSP300-50FRB
FSP300-50FRB
Part Number: FSP300-50FRB
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: FSP Technology Inc.
Description: ATX 3.0, 2013 ERP,80+ BRONZE, IP
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Operating Temperature 0°C ~ 50°C
  • Minimum Load Required -
  • Type Enclosed
  • Efficiency 85%
  • Voltage - Output 1 3.3V
  • Current - Output 1 300 mA
  • Voltage - Output 5 -
  • Standard Number 62368-1
  • Features Standby Output, Universal Input
  • Size / Dimension 5.91" L x 3.21" W x 1.59" H (150.0mm x 81.5mm x 40.5mm)
  • Power (Watts) 401W