FSP100-P36J-A12
FSP100-P36J-A12
Part Number: FSP100-P36J-A12
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: FSP Technology Inc.
Description: AC DC, 12V, 8.5A, OPEN FRAME J S
  • Part Status Active
  • Type Open Frame
  • Voltage - Output 6 -
  • Applications ITE (Commercial)
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Voltage - Isolation 3 kV
  • Minimum Load Required -
  • Voltage - Output 1 12V
  • Efficiency 90%
  • Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
  • Current - Output 1 8.5 A
  • Voltage - Output 5 -
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
  • Approval Agency cCSAus, CE
  • Standard Number 62368-1
  • Power (Watts) 102W
  • Features Standby Output, Universal Input
  • Size / Dimension 6.10" L x 2.44" W x 0.86" H (155.0mm x 62.0mm x 21.9mm)