FSP065-D3MR3C
FSP065-D3MR3C
Part Number: FSP065-D3MR3C
Product Classification: AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Manufacturer: FSP Technology Inc.
Description: AC DC, USB TYPE-C PD ADATPER, 5/
  • Part Status Active
  • Applications ITE (Commercial)
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • Weight -
  • Polarization -
  • Form Wall Mount
  • Region Utilized International
  • Power (Watts) 65 W
  • Input Type Multi-Blade (Included)
  • Cord Length 59" (1.50m)
  • Standard Number 62368-1
  • Efficiency Level VI, CoC Tier 2
  • Input Connector Multi-Blade (Included)
  • No Load Power Consumption 100mW
  • Output Connector USB C Receptacle
  • Voltage - Output 5V, 9V, 12V, 15V, 20V
  • Approval Agency CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
  • Current - Output (Max) 3A, 3A, 3A, 3A, 3.25A
  • Size / Dimension 2.99" L x 1.72" W x 1.57" H (76.0mm x 43.6mm x 40.0mm)