FSP045-D3MR3
FSP045-D3MR3
Part Number: FSP045-D3MR3
Product Classification: AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Manufacturer: FSP Technology Inc.
Description: ADATPER, 5/9/12/15/20V, 3/3/3/3/
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Applications ITE (Commercial)
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Weight -
  • Polarization -
  • Region Utilized North America
  • Input Type Fixed Blade
  • Input Connector NEMA 1-15P
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Form Wall Mount (Class II)
  • Power (Watts) 45 W
  • Standard Number 60950-1; 62368-1
  • Cord Length 59" (1.50m)
  • Efficiency Level VI
  • Output Connector USB C Power Delivery (PD)
  • Voltage - Output 5V, 9V, 12V, 15V, 20V
  • No Load Power Consumption 75mW
  • Approval Agency CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
  • Current - Output (Max) 2.25A, 3A, 3A, 3A, 3A
  • Size / Dimension 2.99" L x 1.72" W x 1.57" H (76.0mm x 43.6mm x 40.0mm)