FO7HBABM100.0-T1
FO7HBABM100.0-T1
Part Number: FO7HBABM100.0-T1
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Fox Electronics
Description: CRYSTAL OSCILLATOR 7050 4-SMD 10
Packaging: Tape & Reel (TR)
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Ratings -
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Voltage - Supply 5V
  • Output HCMOS
  • Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
  • Frequency 100 MHz
  • Current - Supply (Max) 80mA
  • Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)