FN3258B-30-33
FN3258B-30-33
Part Number: FN3258B-30-33
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: TE Connectivity Schaffner
Description: S IND 3PH FILTERS
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Operating Temperature -25°C ~ 100°C
  • Configuration Single Stage
  • Voltage - Rated DC -
  • Current 30 A
  • Inductance -
  • Voltage - Rated AC -
  • Filter Type Three Phase (Wye)
  • Termination Style Terminal Block
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 480 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 277 V
  • Applications Regenerative Motor Drive
  • Frequency - Operating DC ~ 60Hz