FN100-Z08B-C55
FN100-Z08B-C55
Part Number: FN100-Z08B-C55
Manufacturer: UJU
Description: [106V] FFC 1.0PITCH 8PIN H=5.5MM
Packaging: Strip
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Positions 8
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Locking Feature -
  • Height Above Board 0.217" (5.50mm)