FMM7G50US60I
FMM7G50US60I
Part Number: FMM7G50US60I
  • IGBT Type -
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
  • Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
  • Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 50A
  • NTC Thermistor Yes
  • Power - Max 139 W
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.565 nF @ 30 V