FMAT7626-10
FMAT7626-10
Part Number: FMAT7626-10
Product Classification: Attenuators
Manufacturer: Fairview Microwave
Description: 10 DB FIXED ATTENUATOR SMA MALE
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Grade -
  • Qualification -
  • Power (Watts) 10W
  • Impedance 50 Ohms
  • Attenuation Value 10dB
  • Package / Case SMA In-Line Module
  • Frequency Range 0 Hz ~ 18 GHz