FE-XLR35-06MM
FE-XLR35-06MM
Part Number: FE-XLR35-06MM
Product Classification: Barrel Audio Cables
Manufacturer: My Cable Mart
Description: 6Ft XLR to 3.5mm TRS M/M Cable
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Shielding Shielded
  • Channels Stereo (3 Conductor, TRS)
  • Length 6.0' (1.83m)
  • 1st Connector Phone Plug, 3.5mm (1/8")
  • 2nd Connector XLR 3-Pole Plug, 19mm (0.748") Male