FDC-PR2024-0D011000
FDC-PR2024-0D011000
Part Number: FDC-PR2024-0D011000
  • Bus Connection RJ45, USB 2.0 (2)
  • Number of Inputs and Type 24 - Analog
  • Sampling Rate (Per Second) 10 - Simultaneous
  • Input Range -200°C ~ 1820°C, -328°F ~ 3308°F, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV, -20 ~ 20mV