FDC-PR2003-6D0110S2
FDC-PR2003-6D0110S2
Part Number: FDC-PR2003-6D0110S2
  • Part Status Active
  • Number of Outputs and Type 3 - Relay
  • Number of Inputs and Type 3 - Analog
  • Front Connection USB
  • Counter/Timers 3
  • Bus Connection RJ45, USB 2.0 (2)
  • Sampling Rate (Per Second) 10 - Simultaneous
  • Input Range -200°C ~ 1820°C, -328°F ~ 3308°F, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV, -20 ~ 20mV
  • Output Range 5A