FB3HDBLM0.032768-T3
FB3HDBLM0.032768-T3
Part Number: FB3HDBLM0.032768-T3
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Fox Electronics
Description: TCXO 3225 4-SMD 0.032768MHZ 5PPM
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Frequency 32.768 kHz
  • Base Resonator Crystal
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Function Enable/Disable
  • Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Output HCMOS
  • Type TCXO
  • Current - Supply (Max) 2µA
  • Frequency Stability ±5ppm