F16-28-STP
F16-28-STP
Part Number: F16-28-STP
Product Classification: Bearings
Manufacturer: Boca Bearing Company
Description: BEARING 0.630"IDX1.102"OD
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Outer Diameter 1.102" (28.00mm)
  • Type Thrust Bearing
  • Inner Diameter 0.630" (16.00mm)