EXTF-18-SMSM-2.5F
EXTF-18-SMSM-2.5F
Part Number: EXTF-18-SMSM-2.5F
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Nextek
Description: COAX CBL SMA TO SMA 30"
  • Features -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Cable Type -
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Connector SMA Plug
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Style SMA to SMA
  • 2nd Connector SMA Plug
  • Length 30.00" (762.00mm)