ERJ3EKF1800V
ERJ3EKF1800V
Part Number: ERJ3EKF1800V
  • Features Automotive AEC-Q200
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Ratings -
  • Resistance 180 Ohms
  • Composition Thick Film
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient ±100ppm/°C
  • Power (Watts) 0.1W, 1/10W
  • Package / Case 0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)