ERJ2RKF3011X
ERJ2RKF3011X
Part Number: ERJ2RKF3011X
  • Features Automotive AEC-Q200
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Composition Thick Film
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient ±100ppm/°C
  • Power (Watts) 0.1W, 1/10W
  • Resistance 3.01 kOhms
  • Package / Case 0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)