ERJ2GEJ221X
ERJ2GEJ221X
Part Number: ERJ2GEJ221X
  • Part Status Active
  • Tolerance ±5%
  • Features Automotive AEC-Q200
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Ratings -
  • Temperature Coefficient ±200ppm/°C
  • Resistance 220 Ohms
  • Composition Thick Film
  • Power (Watts) 0.1W, 1/10W
  • Package / Case 0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)