ERA8AEB332V
ERA8AEB332V
Part Number: ERA8AEB332V
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: Panasonic
Description: Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features Automotive AEC-Q200
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Number of Terminations 2
  • Power (Watts) 0.25W, 1/4W
  • Ratings -
  • Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
  • Package / Case 1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package 1206
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Resistance 3.3 kOhms
  • Tolerance ±0.1%
  • Temperature Coefficient ±25ppm/°C