EOWS453226M801
EOWS453226M801
Part Number: EOWS453226M801
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 800 OHM 1A 2LN SMD
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Number of Lines 2
  • Current Rating (Max) 1A
  • Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Filter Type Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max) 120mOhm
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • Impedance @ Frequency 800 Ohms @ 100 MHz
  • Height (Max) 0.110" (2.80mm)
  • Voltage Rating - DC 60V