EOWS453226M601
EOWS453226M601
Part Number: EOWS453226M601
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 600 OHM 1.5A 2LN SMD
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Voltage Rating - AC -
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Number of Lines 2
  • Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Filter Type Signal Line
  • Current Rating (Max) 1.5A
  • Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • DC Resistance (DCR) (Max) 240mOhm
  • Height (Max) 0.110" (2.80mm)