EOWS322525M102
EOWS322525M102
Part Number: EOWS322525M102
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 1 KOHM 1.2A 2LN SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Number of Lines 2
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Filter Type Signal Line
  • Current Rating (Max) 1.2A
  • Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • DC Resistance (DCR) (Max) 350mOhm
  • Height (Max) 0.098" (2.50mm)