EOWS321618M222
EOWS321618M222
Part Number: EOWS321618M222
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 2.2 KOHM 200MA 2LN SMD
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Number of Lines 2
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Filter Type Signal Line
  • Current Rating (Max) 200mA
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • Impedance @ Frequency 2.2 kOhms @ 100 MHz
  • DC Resistance (DCR) (Max) 1.2Ohm
  • Height (Max) 0.071" (1.80mm)