EOWS201212M921
EOWS201212M921
Part Number: EOWS201212M921
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 920 OHM 160MA 2LN SMD
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Number of Lines 2
  • Filter Type Signal Line
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • Current Rating (Max) 160mA
  • Height (Max) 0.047" (1.20mm)
  • Impedance @ Frequency 920 Ohms @ 100 MHz
  • DC Resistance (DCR) (Max) 950mOhm