EOWS201212M801
EOWS201212M801
Part Number: EOWS201212M801
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 800 OHM 300MA 2LN SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Voltage Rating - AC -
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Number of Lines 2
  • Current Rating (Max) 300mA
  • Filter Type Signal Line
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • Impedance @ Frequency 800 Ohms @ 100 MHz
  • Height (Max) 0.047" (1.20mm)
  • DC Resistance (DCR) (Max) 880mOhm