ENA6052A-10M
ENA6052A-10M
Part Number: ENA6052A-10M
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Description: XTAL OSC OCXO 10.00MHZ CMOS SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Frequency 10 MHz
  • Function -
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Max) -
  • Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Operating Temperature -40°C ~ 95°C