EM6244-12-2#
EM6244-12-2#
Part Number: EM6244-12-2#
Product Classification: Banana, Meter Interface
Manufacturer: Pomona Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Ratings -
  • Wire Gauge -
  • Type -
  • Voltage - Rated -
  • Current Rating (Amps) -
  • Configuration Banana to Grabber, Hook
  • 2nd Connector Mini Hook
  • 1st Connector Banana Plug, Single, Sheathed
  • Contents -
  • Material - Insulation Silicone
  • Cable Length 12.0" (304.80mm)