ED078KC2
ED078KC2
Part Number: ED078KC2
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: E Ink Corporation
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT GRAY 7.8"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Display Mode Reflective
  • Dot Size -
  • Interface -
  • Background Color -
  • Backlight Without Backlight
  • Display Type TFT - Color
  • Touchscreen -
  • Controller Type -
  • Graphics Color Gray
  • Dot Pitch 0.09mm W x 0.09mm H
  • Diagonal Screen Size 7.8" (198.12mm)
  • Viewing Area 159.38mm W x 119.84mm H