ECO225CB235072220
ECO225CB235072220
Part Number: ECO225CB235072220
  • Material - Frame Aluminum
  • Voltage - Rated 230VAC
  • Noise -
  • Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating (Amps) 1.33A
  • Fan Type Motorized Impellers
  • Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
  • Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Size / Dimension Round - 225mm Dia
  • Width 99.00mm
  • Power (Watts) 170W
  • Static Pressure 1.750 in H2O (435.9 Pa)