ECO225CB235072210
ECO225CB235072210
Part Number: ECO225CB235072210
  • Lifetime @ Temp. -
  • Power (Watts) 130W
  • Material - Frame Aluminum
  • Voltage - Rated 230VAC
  • Fan Type Motorized Impellers
  • Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
  • Air Flow 370.0 CFM (10.36m³/min)
  • Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Size / Dimension Round - 225mm Dia
  • Width 99.00mm
  • Current Rating (Amps) 1.04A
  • Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Static Pressure 1.440 in H2O (358.7 Pa)