ECO225CB126072220
ECO225CB126072220
Part Number: ECO225CB126072220
  • Fan Type Motorized Impellers
  • Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
  • Voltage - Rated 120VAC
  • Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Size / Dimension Round - 225mm Dia
  • Width 99.00mm
  • Power (Watts) 170W
  • Current Rating (Amps) 2.34A
  • Static Pressure 1.770 in H2O (440.9 Pa)