ECO190CB235072220
ECO190CB235072220
Part Number: ECO190CB235072220
  • Material - Frame Aluminum
  • Voltage - Rated 230VAC
  • Fan Type Motorized Impellers
  • Current Rating (Amps) 1.34A
  • RPM 4100 RPM
  • Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
  • Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Size / Dimension Round - 190mm Dia
  • Power (Watts) 170W
  • Air Flow 307.0 CFM (8.60m³/min)
  • Static Pressure 2.344 in H2O (583.9 Pa)
  • Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Width 90.50mm