EC2645TTS-66.000M TR
EC2645TTS-66.000M TR
Part Number: EC2645TTS-66.000M TR
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Ecliptek
Description: STANDARD CLOCK OSCILLATOR 66.000
  • Ratings -
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Operating Temperature -10°C ~ 70°C
  • Function Enable/Disable
  • Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
  • Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
  • Current - Supply (Max) 20mA
  • Frequency 66 MHz
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)