E35GH-I-RW300-N
E35GH-I-RW300-N
Part Number: E35GH-I-RW300-N
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Focus LCDs
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Display Mode Transmissive
  • Display Type TFT - Color
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
  • Touchscreen Non-Touch
  • Viewing Area 48.96mm W x 73.44mm H