E24BA-CW1000-N
E24BA-CW1000-N
Part Number: E24BA-CW1000-N
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Focus LCDs
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Display Mode Transmissive
  • Display Type TFT - Color
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Dot Pixels 240 x 320
  • Diagonal Screen Size 2.4" (60.96mm)
  • Touchscreen Non-Touch
  • Viewing Area 36.72mm W x 48.96mm H