E2206KS0E1
E2206KS0E1
Part Number: E2206KS0E1
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Pervasive Displays
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 2.06"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Backlight -
  • Dot Size -
  • Interface SPI
  • Touchscreen -
  • Controller Type -
  • Display Mode -
  • Background Color White
  • Graphics Color Black
  • Dot Pitch 0.19mm W x 0.19mm H
  • Display Type TFT - Electronic Paper Display (EPD)
  • Dot Pixels 248 x 128
  • Diagonal Screen Size 2.06" (52.32mm)
  • Viewing Area 46.50mm W x 24.00mm H