E2154KS0C1
E2154KS0C1
Part Number: E2154KS0C1
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Pervasive Displays
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 1.54"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Dot Size -
  • Backlight Without Backlight
  • Interface SPI
  • Display Type TFT - Color
  • Touchscreen -
  • Controller Type -
  • Display Mode -
  • Viewing Area -
  • Background Color White
  • Graphics Color Black
  • Dot Pitch 0.18mm W x 0.18mm H
  • Diagonal Screen Size 1.54" (39.12mm)