E2152KS0J1
E2152KS0J1
Part Number: E2152KS0J1
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Pervasive Displays
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 1.52"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Backlight -
  • Dot Size -
  • Interface SPI
  • Touchscreen -
  • Controller Type -
  • Display Mode -
  • Background Color White
  • Graphics Color Black
  • Dot Pitch 0.14mm W x 0.14mm H
  • Display Type TFT - Electronic Paper Display (EPD)
  • Dot Pixels 200 x 200
  • Diagonal Screen Size 1.52" (38.61mm)
  • Viewing Area 27.38mm W x 27.38mm H