DW-1/2D15MM
DW-1/2D15MM
Part Number: DW-1/2D15MM
Product Classification: Sockets, Handles
Manufacturer: Ampco Safety Tools
Description: SOCKET 6 POINT 15MM 2.95"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Weight -
  • Tool Type Socket
  • Size 15mm
  • Tip Type 6 Point Socket
  • Drive Size 1/2"
  • Length 2.95" (75.0mm)